SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Vinkanna 2426011
nr 242 6011
Vinkanna
Silver, O Förlie, 1800-tal, H.31
Utrop:
3.500 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 19 maj 2003
kl 18:30:00
16/5 14:07:45
19/5 14:17:39
3.200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver